اولین جلسه مسئولین انجمن های قرآنی، فرهنگی و هنری شهرستان شاهرود با رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود: این جلسه روز پنج شنبه 29 فروردین 92 ساعت 12در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود برگزار شد.

جلسه با تلاوتی از آیات قران کریم شروع و سپس خانم مختاریان بعنوان مسئول جلسه دستور کار جلسه که  نامه معاونت هنری اداره کل استان جهت ارائه برنامه های جدید هنری در سال جدید بود را بیان نمود.

در ادامه رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود ضمن تبریک سال جدید در ابتداء برنامه های پنج گانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را توضیح داد.

عرب امیری اظهار داشت : ما می توانیم با خلاقیت ، همکاری انجمن ها وکارمندان اداره ، همدلی و مهربانی به اهداف کلان فرهنگی و هنری برسیم.

در ادامه جلسه مسئولین انجمن های قرآنی ، فرهنگی و هنری به بحث و گفتگو در باره برنامه ها و مشکلات موجود با رییس جدید اداره پرداختند.

سپس در این جلسه مصوباتی به تصویب مسئولین انجمن های قرآنی، فرهنگی و هنری با ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید ،که به شرح ذیل اطلاع رسانی می گردد.

1- تشکیل شورای هماهنگی و مشورتی انجمن ها و مراکز ، موسسات فرهنگی و هنری شامل چاپخانه ها ،نشریات ،  فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی ، کانون های مساجد و بطور کلی تمامی  موسسات و مراکزی که به هر نحوی در ارتباط با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  و یا مجوز از این اداره  دریافت نموده اند .

2 - تشکیل کمیته ای جهت آسیب شناسی و نقاط ضعفی که در اداره ، فرهنگسرا ، انجمن ها ، هنرمندان احتمالا موجود می باشد.

3- گردهمایی  بزرگ هنرمندان و دیدار با رییس جدید اداره و تبیین سیاست های جدید.

در پایان مصوب شد که جلسه بعدی روز پنج شنبه  5 اردیبهشت ساعت 6 الی 8 بعد از ظهر در فرهنگسرای مهر تشکیل گردد.

 

+ نوشته شـــده در شنبه سی و یکم فروردین 1392ساعــت13:48 تــوسط حسین دوست محمدی |
فعالیت های فرهنگی منطقه در توسعه و تحول کشور موثر است

روز پنجشنبه  مورخ 22فروردین 92 سید محمد حسینی  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده دولت در یکصد و یکمین  سفر استانی رییس جمهور و هیأت دولت به استان سمنان در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود گفت :بر اساس نامگذاری امسال باید حماسه اقتصادی و یک حماسه سیاسی ایجاد کنیم.

وی خاطر نشان کرد برای اینکه حماسه ای ایجاد شود ، مردم باید احساس کنند که مدیران و مسئولان  ، خود را وقف مردم و خدمت به آنها کرده اند.

ایشان افزود: دولتمردان خدمتگزار تا لحظه آخر به مردم خدمت بی وقفه می کنند و انتظار این است در نظام مقدس جمهوری اسلامی هر کسی در هر منصبی که باشد با تمام قوا و نیرو کار و خدمت کند

وی اعلام کرد: دشمنان با ایجاد تحریم ها و محدودیتها ، سعی در نا راضی کردن ملت ایران را دارند و می خواهند بین مردم و مسئولان فاصله بی اندازند.

وی ادامه داد : اما آنان خبر ندارند که این نظام متعلق به مردم است ، و مسئولان با تلاش و خدمت گسترده توانسته و می توانند موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنند.

حسینی گفت: قبول داریم که تحریم ها برای مردم سختی ایجاد کرده است ، اما مردم با صبر و استقامت و پیروی از رهبری ،گذری موفق از این بحران ها را تجربه کرده اند.

وی اضافه کرد : زمانی یک حماسه شکل می گیرد و معنی پیدا می کند که خطری مردم را تهدید کند ، و اکنون ملت ایران با اقتدار و عزم بالا و با تلاش مضاعف بر تمام این موانع و خطر های ایجاد شده فایق می آیند و از این عقبه با موفقیت عبور می کنند .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات مهم سال جدید خود عقبه دشمنان را مورد هدف قرار دادند و ما نباید در خصوص اقتدار و عظمت ملت ایران تردید داشته باشیم ، با اقتدار خدمت کنیم و تا آخر هم خواهیم ایستاد.

وی خاطر نشان کرد : اکنون زمان عزم و اراده های برتر و قوی تر است و هرکس در هر صحنه ای که دارای عزم قوی و اراده ای برتر باشد ، پیروز میدان است.

وی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: ما از آن دوران آموخته ایم که دفاع به تنهایی کفایت نمی کند  بلکه ابتکار عمل سرنوشت ساز است.

وی تأکید کرد  : باید توجه شود در انتخابات رییس جمهوری آینده بر اساس بیانات مقام معظم رهبری باید از نقاط ضعف و قدرت این دولت درس گرفته شود تا مشکلات مردم حل و به آنان بیشتر خدمت شود.

وی بیان کرد : امیدوارم در این سال با همگرایی و همدلی ، گامهای بلندی برداشته شود و این سفر استانی نیز منشأ خیر و برکت برای مردم باشد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه به عنوان  نماینده دولت در سفر استانی به شهرستان شاهرود سفر کرده است ، اظهار داشت:جمع بندی مصوبات و نظرات کارشناسی شده مسوولان این شهرستان در خصوص سفرهای استانی به نظر رییس جمهور و هیأت دولت خواهد رسید تا در خصوص آنها ، اقدامات و تصمیمات مورد نظر اتخاذ شود.

حسینی گفت : حل مشکلات مردم این منطقه از جمله بیکاری ، کمبود آب ، توسعه راه ها و تأمین اعتبارات برای انجام پروژه ها و مصوبات ، به حق است و رییس جمهوری هم در این خصوص عنایت ویژه دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوعات فرهنگی شهرستان شاهرود گفت : در این خصوص گام های خوبی برداشته شده که امیدوارم اعتبارات مورد نیاز آن بیشتر تأمین شود.

وی تأکید کرد : مسایل فرهنگی و تأمین اعتبار در این بخش هم می تواند در جهت توسعه و تحول در کشور و یک منطقه بسیار موثر باشد که نیازمند نگرش خاص است.

وی اظهار داشت : باید از سرمایه های معنوی ، فرهنگی و ادبی این سرزمین مانند بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی استفاده شود..

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر خود به شهرستان شاهرود با مردم ملاقات حضوری داشت و به بررسی مشکلات آنان  پرداخت.  

+ نوشته شـــده در شنبه بیست و چهارم فروردین 1392ساعــت18:44 تــوسط حسین دوست محمدی |
برگزاری نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان شاهرود در مراسم گرامیداشت آوینی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود: بیش از 50 اثر خوشنویسی کار مشترک هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حوزه هنری و کانون بسیج هنرمندان شاهرود در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

آثار مزبور که با تکنیک خط نستعلیق و با مضامین قرآنی، احادیث و اشعار دینی و عرفانی می باشد؛با هنرتذهیب آذین شده است.

این نمایشگاه به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم ،شهید سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز چهار شنبه 21 فروردین گشایش یافته است و به مدت یک هفته برای بازدید علاقمندان در محل فرهنگسرای مهر برگزار می باشد.

+ نوشته شـــده در شنبه بیست و چهارم فروردین 1392ساعــت18:44 تــوسط حسین دوست محمدی |
شهید آوینی : زندگی زیباست ، اما شهادت از آن زیباتر است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم ، شهید سید مرتضی آوینی روز چهارشنبه 21 فروردین 92 ساعت 17.30در تالار بهمن با تلاوتی ایاتی از کلام الله مجید برگزار شد

پس از اجرای  سرود جمهوری اسلامی ایران  ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود به مسئولین حاضر در این مراسم(سرهنگ مطهری فرماندهی ناحیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجه الاسلام شکری مدیر کل سازمان تبلیغا ت ،دکتر عرب رئیس شورای اسلامی، حجه الاسلام دکتر شریعتمدار طهرانی رئیس دانشکده علوم قرآنی، مهندس معتمد معاون فرماندار ،سید محمدرضا طبسی سرپرست حوزه حنری و جمعی از روحانیان....) ،  هنرمندان و حاضرین  خیر مقدم گفت.

عرب امیری  در ادامه به بیان فرازهایی از وصیتنامه شهید سید مرتضی آوینی پرداخت. و گفت : زندگی زیباست اما شهادت از آن زیباتر است .و ی    از همکاران اداری ،حوزه هنری وکانون بسیج هنرمندان به خاطر مشارکت  در این مراسم تشکر نمود.

در ادامه استاد روانفر و آقای عرب امیری  از شاعران شهر به قرائت سروده ای  در رابطه با شهید اهل قلم پرداخته   آنگاه  مراسم با پخش فیلم جهت رونمائی از تندیس شهید سید مرتضی آوینی به پایان رسید. این مراسم توسط فرهنگسرای مهر و با همکاری حوزه هنری و کانون بسیج هنرمندان به اجرا گذاشته شد

+ نوشته شـــده در شنبه بیست و چهارم فروردین 1392ساعــت18:43 تــوسط حسین دوست محمدی |
تأمین آب دوشهرستان شاهرود و میامی وساخت سد کالپوش و مجن

 دکترکاظم جلالی در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود با تشکر از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان نماینده هیات دولت در صد و یکمین سفر استانی رییس جمهوری در این جلسه حضور داشت از خدمات دولت نهم و دهم در بخش های مختلف که در جهت رشد و توسعه کشور انجام گرفته، تقدیر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد مردم شاهرود و میامی در این سفر هیات دولت شاهد خبرهای خوبی باشند.

وی با بیان اینکه در زمینه تامین آب در این دو شهرستان طرح ساخت دو سد مجن و کالپوش در حال اجراست، افزود: به دلیل تزریق نشدن بموقع اعتبارات، روند ساخت و تکمیل این دو طرح مهم که تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی منطقه دارد، با مشکل روبرو شده اند.

 وی تامین اعتبارات مورد نیاز سدهای کالپوش و مجن را در این سفر هیات دولت مورد تاکید قرار داد و گفت: نیمه تمام گذاشتن این دو طرح که تا کنون سرمایه های عظیمی برای ساخت آنها هزینه شده ،خسارت فراوانی به این دو منطقه که قطب کشاورزی هستند وارد خواهد کرد.

 وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست در این سفر، اجرای طرح فاضلاب در شاهرود را که از جمله طرح های بسیار ضروری و نیازمند جدی کمک دولت است، در هیات دولت مطرح کند و اعتبارات مورد نیاز آن مورد بررسی قرار گیرد.

جلالی طرح احداث جاده شاهرود به علی آبادکتول در استان گلستان را نیز به عنوان یک طرح مهم شهرستان شاهرود مطرح کرد و خواستار اجرای عملیات این طرح شد.

وی با بیان اینکه برخی با انتقاد از اجرای این طرح که در مسیر جنگل ابر شاهرود قرار گرفته است، گفت: در همه جای دنیا برای استفاده بهینه از اینگونه پتانسیل ها زیرساخت های مورد نیاز آن را تامین می کنند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون به دلیل نداشتن برخی امکانات از جمله جاده دسترسی مناسب دراین مسیر به شکلی بسیار نامناسب این منطقه مورد استفاده مردم قرارمی گیرد.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد ساخت ورزشگاه 15 هزارنفری شاهرود نیز که از طرح های مهر ماندگار است، اخیرا اعتبار خوبی برای آن در نظر گرفته شده که امیدواریم هرچه زودتر تخصیص یابد.

 رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفر از هیات دولت می خواهیم تامین اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود نیز مورد بررسی قرار گیرد.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعــت16:22 تــوسط حسین دوست محمدی |
راه میان بر رسیدن به خدا ،خدمت به مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین  محمود ترابی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود که به مناسبت چهارمین دور سفرهای استانی رییس جمهور به نمایندگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی هیات دولت در شهرستان شاهرود برگزار شد، افزود : راه میان بر رسیدن به خدا ،خدمت به مردم است.

 


وی خاطر نشان کرد : انسان اگر بخواهد نزد خداوند متعال دارای جایگاه و مقامی باشد ،باید ریاضت بکشد ،بالاترین ریاضت ها که انسان را به مقام الهی نزدیک می کند، ریاضت در راه خدمت به مردم است.


وی تاکید کرد : مقام معظم رهبری با تدابیر ،هوشیاری و بصیرت خاصی ، امسال را به نام حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی نامگذاری کرده اند.


ترابی گفت : وقتی که معظم له امسال را به نام حماسه نامگذاری کرده اند خود کلمه حماسه برگرفته از فقه اسلامی است و نشانه فاصله گرفتن از فرهنگ غرب را با خود دارد.

وی ادامه داد : حماسه ترجمان مقاومت و ایستادگی است و به امید خدا و هوشیاری و پایداری مردم ایران ،پیروز و سربلند خواهند بود ،چه در عرصه سیاسی و چه در عرصه اقتصادی.

 امام جمعه شاهرود با اشاره به برگزاری دور چهارم و پایانی سفرهای دولت دکتر احمدی نژاد گفت : استقبال مردمی از رییس جمهور و هیات دولت در این سفر آخر دوره خدمت ایشان نشانه بدرقه و شکرگزاری مردم است.

 وی اعلام کرد : مردم قدرشناس هستند و همیشه طعم شیرین خدمت و حل مشکلات آنها در کام و جانشان باقی خواهد ماند.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعــت15:12 تــوسط حسین دوست محمدی |
مردم قدرشناس این مناطق از این توجه و عنایت دولت نهم و دهم سپاسگزار هستند

مهندس بندر آبادی  معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود ضمن خوش آمد گوئی ، گزارشی از پروژه های در دست اقدام و مصوب سفرهای  دور اول تا سوم ریاست محترم جمهور  ارائه نمودند.

 مهدی بندرآبادی در جلسه شواری اداری این شهرستان که به مناسبت دور چهارم سفرهای استانی رییس جمهور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از دولت برگزارشد ،اظهار داشت : در دروه ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد به مناطقی بیشتر توجه شد که در گذشته کمتر به آنها توجه شده بود.

وی اضافه کرد : مردم قدرشناس این مناطق از این توجه و عنایت دولت نهم و دهم سپاسگزار  هستند. ،

وی خاطر نشان کرد : از 164 پروژه اختصاص یافته برای شهرستان شاهرود در مصوبات دور اول سفر استانی 96 درصد پیشرفت دارند.

وی تاکید کرد : همچنین از 186 پروژه مصوب شده در دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به شهرستان شاهرود 90 درصد پیشرفت دارد.

 بندرآبادی گفت : حاصل تلاش زحمات دولت در دور سوم سفرهای استانی به شهرستان شاهرود دارای 80 درصد پیشرفت کاری است.

 وی اعلام کرد : برخی از مصوبات نیز مانند ورزشگاه 15هزار نفره شاهرود و بیمارستان 160 تختخوابی فاطمیه و احداث بخش قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود که در قالب طرح مهر ماندگار است ،تامین اعتبار شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آنها باشیم .

 

فرماندار شاهرود تاکید کرد : تاکنون تامین اعتبار و همکاری های خوبی دربخش های مختلف مصوبات سفرهای استانی به این شهرستان داشتیم که امید است با بازنگری و تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها،بتوانیم مردم این منطقه را یاری دهیم.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعــت14:11 تــوسط حسین دوست محمدی |
دیدار رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود با امام جمعه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرودامروز چهارشنبه مورخ 21فروردین 92 ساعت 11 صبح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حجه الاسلام و المسلین ترابی امام جمعه شاهرود ضمن اظهار ارادت گفت  نیازمند رهنمود های حضرتعالی هستم دیدار نمود.

در این دیدار عرب امیری رئیس اداره ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) به امام جمعه محترم ، گفت از حسن نیت حضرتعالی نسبت به اینجانب  سپاسگزارم و امیدوارم با رهنمود ها و پندهای ارزنده خود ، ما را در انجام وظایفمان راهنمایی فرمائید

حجه الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه محترم شاهرود گفت : از انتخاب بجا و شایسته شما خوشحالم اما حوزه شغلی شما از حساسیت و ظرافت خاصی برخوردار می باشد لذا لازم است با دقت و جدیت امور پی گیری شود  حجه الالسلام ترابی افزود   خروجی کارها مهم است که برای جوانان و جامعه مناسب بوده و بازدهی معنوی مناسبی  داشته باشد.

وی در خاتمه ضمن تاکید بر ایجاد فضایی صمیمی خاطر نشان ساخت  آنچه که موجب موفقیت و خدمتگزاری به مردم است همکاری خوب در اداره و مهربان بودن با مردم و یکدیگر است .

+ نوشته شـــده در چهارشنبه بیست و یکم فروردین 1392ساعــت14:35 تــوسط حسین دوست محمدی |
تبیین مدیریت جدید شهرستان شاهرود و برنامه ریزی درخصوص استقبال از هیأت محترم دولت در اولین جلسه ....

تبیین  مدیریت جدید شهرستان شاهرود و برنامه ریزی درخصوص استقبال از هیأت محترم دولت در اولین جلسه اداره فرهنگ و  ارشاد اسلامی  شاهرود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود :  اولین جلسه سال 92  با موضوع  مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد ،  در این جلسه که روز سه شنبه مورخ 20فروردین 92 ساعت13در سالن جلسات این اداره دایر گردید  ،   استقبال از ریاست محترم جمهوری اسلامی و وزیرمحترم فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط کارکنان و جامعه فرهنگی هنری شهرستان شاهرود مورد بررسی و تبادل نظر  قرار گرفت .

در ابتداء جلسه تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز و در ادامه رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستور کار جلسه که حول چهار محور   بود پرداخت.

محسن عرب امیری گفت :     

برگزاری مراسم  اولین بزرگداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی و پاسداشت روز هنر انقلاب اسلامی در روز چهارشنبه 21 فروردین ساعت 17در فرهنگسرای مهر  ، هماهنگی و برنامه ریزی جهت حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان شاهرود در چهارمین سفر هیات دولت به استان سمنان و  بعنوان نماینده و معین هیأت دولت. ،  برنامه ریزی جهت دیدار  هنرمندان  و همکاران اداری با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی  در شهرستان سمنان. ، مراسم اسقبال از ریاست محترم جمهوری اسلامی در روز پنج شنبه به شهرستان شاهرود. از  مواردی است که باید با جدیت به آن پرداخته شود .   

در خاتمه  وی  از همکاران خواست تا نسبت به هر چه بهتر اجرا شدن برنامه های در پیش رو پیشنهادات لازم را ارائه نمایند

همچنین وی  مسئولیتهای هر واحد  را جهت برگزاری با شکوهتر این برنامه ها  به آنان  ابلاغ نمود.

+ نوشته شـــده در چهارشنبه بیست و یکم فروردین 1392ساعــت9:21 تــوسط حسین دوست محمدی |
همکاری مشترک حوزه هنری،اداره فرهنگ وارشاداسلامی وبسیج هنرمندان شاهرودجهت برگزارىروزهنروانقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این جلسه در روز یکشنبه 18/1/1392 در محل این اداره برگزار شد .

ریئس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود اعلام نمود به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم و پاسداشت روز هنر و انقلاب اسلامی ، مراسم ویژه ای روز چهار شنبه 21 فروردین ماه ساعت 17 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود بر گزار می شود.و از تندیس شهید سید مرتضی آوینی پرده برداری خواهدشد

محسن عرب امیری افزود این برنامه با مشارکت و همکاری حوزه هنری و کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود توسط جامعه هنرمندان شاهرود در محل فرهنگسرای مهر برگزار خواهد شد.

عرب امیری اظهار داشت علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به مناسبت این روز ارزشمند ، آقای سوقندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در خصوص شخصیت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی سخنرانی خواهند نمود.

وی خاطر نشان ساخت این برنامه فرهنگی هنری اولین کار مشترک حوزه هنری و کانون بسیج هنرمندان در سال 1392 می باشد که در نشست مشترک امروز با آقای طبسی سرپرست حوزه هنری و عباس اعتماد مسئول کانون بسیج هنرمندان در شهرستان شاهرود برنامه ریزی شده و استمرار خواهد داشت.

+ نوشته شـــده در دوشنبه نوزدهم فروردین 1392ساعــت12:14 تــوسط حسین دوست محمدی |